Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’ndan Ulaş Sunata’ya Teşekkür

  • Eklendiği Tarih : 25/12/2015

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, düzenledikleri “Avrupa Birliği 5. İnsan Hakları Film Günleri” kapsamında, 17 Aralık 2015’te İstanbul Cervantes Enstitüsü’nde gerçekleşen uluslararası etkinliğe katılımından dolayı, BAUMUS Kurucu Direktörü Ulaş Sunata’ya teşekkür etti.

 

Haber_AB İnsan Hakları Film Günleri.jpg

 

İki haftalık bir süreçte Ankara ve İstanbul’da gerçekleşen etkinlik öğrenciler, akademisyenler, sivil toplum örgütleri ve tüm filmseverlere açık olarak düzenlendi. Etkinliğin İstanbul ayağına katılan Sunata, film gösterimlerinin ardından gerçekleşen panelde yer aldı. Cervantes Enstitüsü’ndeki oturumda Suriyeli mültecileri konu edinen David Munoz’un yönettiği Saklambaç ve Samuel Dovari Verterbye’ın yönettiği Suriye Akını filmleri gösterildi. Ardından gerçekleşen İsveç Başkonsolosluğu Türk-İsveç İşbirliği Birimi Başkanı Andrea Karlsson’un yönetimindeki panelde yönetmen Verterbye ile birlikte BAUMUS Kurucu Direktörü Ulaş Sunata bulundu.

 

CWa5kOGXAAAd6On.jpg

 

Etkinlik sonrasında Avrupa Birliği Politika Birimi Başkan Yardımcısı Andreea Schmidt, Sunata’ya teşekkür gönderdi. Schmidt katılımcılardan alınan olumlu geri dönüşlerle etkinliğin başarısına olan katkılarından dolayı Sunata’yı tebrik etti. Panelde mülteci krizi ve insan hakları konuşuldu. İnsan hakları konusunda görüşleri ve fikir alışverişini teşvik etmeye yönelik etkinlikte Sunata’nın katılımı Schmidt tarafından “merak uyandırıcı ve düşünmeye iten” olarak yorumlandı.

EU Delegation to Turkey_Ulaş Sunata.tif

Etkinlik Görüntüle